Твердопаливні котли - сучасні старожили!

При розміщенні котла в заміському будинку або котеджі необхідно враховувати ряд факторів, а саме
- Ефективність (ККД)
- Простота в експлуатації
- Безпека

Незважаючи на те, що твердопаливні котли є консервативним опалювальним устаткуванням, зараз в них задіяні найсучасніші технології. Вони ефективні, прості і безпечні. Такі котли бувають багатопаливними і котлами працюючими на одному виді палива. Багатопаливні найчастіше працюють на трьох видах палива (газ, тверде та рідке паливо). У багатьох сучасних котлах є можливість регулювання продуктивності від 30% до 100%. Такі котли називаються - піролізний, а продуктом горіння в них є деревина.

Матеріал
Твердопаливні котли виробляються зі сталі або чавуну.
Сталь як матеріал пластичней, ніж чавун, краще переносить підвищені температури. Сталеві твердопаливні котли важать менше і, як правило, мають більш високий ККД, ніж чавунні.
У чавуну також є ряд переваг перед сталлю. Стійкість до корозії, яка може бути викликана конденсатом, що випадає в топці котла. Чавунні стінки набагато краще виносять вплив конденсату. Наші українські виробники більшість котлів виробляють зі сталі, які більш прості у виробництві. А от закордонні компанії частіше пропонують чавунні твердопаливні котли.

Недоліки
Серед переваг перед іншими видами опалювального обладнання, твердопаливні котли мають також свої недоліки. Істотним недоліком є необхідність регулярно підкидати паливо в топку котла. При використанні деревини це потрібно робити кожні 3-4 години, для вугілля час збільшується до 7 годин. Окремі моделі котлів, найдорожчі, можуть працювати при одному завантаженні палива аж до 20 годин!

У нашому інтернет магазині ви можете знайти якісні котли твердопаливні від компаній Atmos, Protherm